info@sitename.com  |  +420 737 275 827
Follow us :-

Druhy masáží

Pro firmy – masáže v kanceláři

Dle dohody zajistím masáže a další relaxační a regenerační služby přímo ve Vaší firmě nebo v průběhu společenských, vzdělávacích, zábavných a sportovních akcí. Dále nabízím veškeré mé služby pro hotelové hosty, návštěva v hotelu je samozřejmostí.

Pro jednotlivce

Masáž si může objednat kdokoliv z Vás! Nepodceňujte žádné, byť i sebemenší bolesti páteře a zádových svalů. Z malého problému se může vyklubat budoucí velká nepříjemnost. Je nutné si uvědomit, že samostatné masáže Vaše bolesti dlouhodobě nevyléčí, páteř a celá záda je nutné posilovat denně – poradím a předvedu Vám cviky, které budou proti obtížím prevencí.

Klasická masáž

Jedná se o masáž odstraňující únavu a posílení regenerace organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení a návratu žilní krve a mízy z periferií do oběhového centra. U této masáže se provádějí vydatnější a tvrdší hmaty, které odstraňují nahromaděné únavové látky např. kyselinu mléčnou ve svalech. Doporučuje se masáž celková, ale nejčastěji se používá masáž zad a šíje.

Sportovní masáž

Je nezbytným doplňkem regeneračních a přípravných procedur pro všechny pohybové nadšence. Jako součást tréninkového procesu by se měla aplikovat jako masáž přípravná před sportovním výkonem nebo masáž odstraňující únavu po větší fyzické námaze. Může působit uklidňujícím způsobem nebo naopak povzbudit unavené svaly k dalšímu výkonu. U sportovní masáže se uplatňují techniky směřující k uvolnění a prokrvení svalstva. Kolik energie bude masér potřebovat k odstranění únavy a uvolnění svalů, záleží na svalovém vybavení masírovaného. Před sportovním výkonem masáž doplňuje, v žádném případě nenahrazuje, nutné rozehřátí a rozhýbání. Masáž je určena pro zdravé a sportovně založené lidi, nikoli pro ty, které občas něco bolí. V takových případech může spíše ublížit, než pomoci.

Antimigrenózní masáž

Jedná se o masáž k odstranění a prevenci bolestí hlavy. Při masáži dochází k masivnímu uvolnění šíjového a mimického svalstva s působením na akupresurní body obličejové i vlasové části hlavy při využití specifického účinku silice. Stres se nejvíce promítá do oblasti šíje, dochází k ztuhnutí svalstva a stlačení krevního řečiště, které zapříčiňuje známé bolesti hlavy. Antimigrenózní masáž pomáhá svým uvolňujícím a protistresovým působením tyto problémy účinně odstraňovat. Doporučuje se alespoň 1x týdně.

Masáž jako terapeutická a preventivní technika má na lidský organismus přímé účinky, které vyvolávají fyzikální a biochemické změny v tkáních a také i nepřímé, které jsou zprostředkované nervovým a endokrinním systémem. Mezi přímé účinky můžeme zařadit zvýšení prokrvení, zlepšení vstřebávání edémů, výpotků, krevních výronů, zrychlení odstraňování látek vyvolávajících únavu, zlepšení výživy, zlepšení toku lymfy v lymfatickém oběhu, zlepšení svalové činnosti, zvýšení nebo snížení svalového tonu, rozrušení srůstů v tkáních, urychlené odstraňování povrchových zrohovatělých vrstev na kůži, zvýšení sekrece potních žláz a normalizaci napětí kůže.<br /><br />Výsledkem těchto změn je zlepšení činnosti tkání v lidském těle a snížení bolestivosti. Drážděním nervových zakončení (proprioreceptorů) má za následek produkci a následný transport biologicky aktivních látek (aminů, endorfinů …), zlepšením průtoku krve na periferii, zlepšením výměny CO2, O2 a živin ve tkáních, čímž se zlepšuje výživa a také samotná činnost svalů i celého lidského organismu. Masáž pomáhá odstranit zvýšené napětí svalů a zabraňuje vzniku kontraktur, čímž se zlepšuje prokrvení svalstva a jiných tkání a preventivně působí proti vzniku proleženin a zánětem žil na dolních končetinách. Zároveň podpořuje hojivé procesy, vstřebávání krevních výronů a výpotků a zabraňuje stahování vaziva při hojení ran.